Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/betterit/domains/mh-info.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2758

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/betterit/domains/mh-info.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2762

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/betterit/domains/mh-info.pl/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3706
Monitoring infrastruktury i systemów - MH-info Monitoring infrastruktury i systemów - MH-info
  • MH-info sp. z o.o. | Al. Tadeusza Rejtana 53A / 113, 35-326 Rzeszów, Polska
  • 17 77 07 220

Monitoring infrastruktury, systemów i serwerów

Administracja serwerami to nic innego, jak opieka nad nimi oraz dbanie o ich wydajną, a przede wszystkim bezawaryjną pracę. Zadania te realizowane są przez zespół certyfikowanych administratorów systemów, posiadających duże doświadczenie w zakresie tych czynności.

Każdego dnia dbają oni o stabilność infrastruktury serwerowej poprzez zapewnienie jej dostępności, usprawniając jej pracę oraz wykonując czynności administracyjne charakterystyczne i zależne od rodzaju serwera. Do czynności administracyjnych zaliczamy między innymi modernizację sprzętu, zarządzanie oprogramowaniem, monitorowanie obciążenia maszyny, a także diagnozę i rozwiązywanie występujących problemów.

Wszelkie wprowadzane zmiany, mające bezpośredni wpływ na funkcjonalność serwera i jego konfigurację, zapisywane są w dokumentacji. Dokumentacja serwera służy do skompletowania informacji o danym urządzeniu, aby w łatwy sposób możliwe było uzyskanie o nim możliwie jak największej ilości informacji przez upoważnione osoby. Przydatność tego typu dokumentów jest nieoceniona w przypadku współpracy wielu administratorów oraz zwłaszcza w opiece nad środowiskami zawierającymi co najmniej kilka tego typu urządzeń.

Rola administracji serwerami w nowoczesnej infrastrukturze informatycznej jest więc kluczowa dla zapewnienia wysokiej jakości usług, co z kolei wpływa na niezakłóconą efektywność pracy przedsiębiorstwa i pracowników.

Nasi administratorzy pracują w tle, stale monitorując wszystkie systemy, przeprowadzając konserwację i rozbudowę, przewidując i usuwając ewentualne ogniska awarii. Opieka nad serwerami to idealne rozwiązanie, które pozwoli Ci czuć się bezpiecznie. W ramach outsourcingu IT my zajmujemy się Twoją infrastrukturą informatyczną.

modern-technologies-12634220_1920_2

Główne cechy monitoringu infrastruktury:

  • nadzór nad systemami i serwerami
  • minimalizacja ryzyka wystąpienia awarii
  • działania profilaktyczne podejmowane przed wystąpieniem awarii
  • diagnostyka awarii i podejmowanie natychmiastowych działań
  • rejestracja i nadzór poziomu wykorzystania zasobów sprzętowych
  • nadzór nad kluczowymi procesami i systemami

Optymalizujemy Twoją obecną infrastrukturę lub proponujemy nowe rozwiązania tak, aby zwiększyć wydajność serwerów (nawet o 50%), przyspieszyć działanie całej aplikacji oraz powiększyć zwrot z inwestycji w środowisko informatyczne.

Jakie korzyści osiągniemy?

dostepność

Nasz zespół administratorów jest dostępny 7-17/ 5 dni w tygodniu + dyżury, dzięki czemu zawsze szybko reaguje na zgłoszenia, które otrzymujemy.

oszczędności

Dzięki automatyzacji pracy oraz rozbudowanemu monitoringowi możesz wykorzystać naszych administratorów do zarządzania Twoimi usługami. Nie musisz zatrudniać pracownika w swojej firmie. Skorzystaj z zalet outsourcingu IT i naszego doświadczenia.

wiedza i doświadczenie

Serwery przez nas przygotowane posiadają domyślnie skonfigurowany monitoring, kopie zapasowe oraz odpowiednie zabezpieczenia. Postępujemy według określonych standardów, dzięki czemu aplikacje jakie na nich działają spełniają wysokie wymagania.

automatyzacja infrastruktury

Automatyzacja – kiedy działa, jest mało widoczna; kiedy zawodzi, następuje katastrofa. Zlekceważenie zysków jakie może przynieść automatyzacja Twojej działalności powoduje znaczące zmniejszenie konkurencyjności Twojej firmy w erze cyfryzacji.

Dobrze zrobiona i przemyślana automatyzacja dostarczy o wiele większą wartość biznesową-poprzez radykalne poprawienie jakości usług, zwiększenie szybkości reagowania na zmieniające się wymagania biznesowe, jednocześnie radykalnie zmniejszy ryzyko związane z bezpieczeństwem oraz niezgodności z przepisami.

Automatyzacja odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu infrastrukturą (moc obliczeniowa, sieć, przestrzeń składowania), która jest przystosowana do dynamicznego cyklu życia utrzymywanych na nich aplikacji. Odgrywa ona kluczową rolę poprzez kontrolę szybkości jak i dostępności świadczonych usług.

standardy

Egzekwowanie ciągłej zgodności z najwyższymi normami jakości i bezpieczeństwa oraz utrzymywanie pełnej historii zmian jest zakorzenione u podstaw procesów automatycznych.

efektywność

Miej lepszą kontrolę kosztów operacyjnych poprzez automatyzację rutynowych, przyziemnych zadań IT, dzięki czemu Twoi eksperci będą mogli się skupić na innowacyjności Twojego produktu.

redukcja czasu

Zautomatyzuj praktycznie każde zadanie IT, aby poprawić reakcję na zdarzenia związane z bezpieczeństwem. Przyspiesz czas tworzenia nowych maszyn wirtualnych według swoich potrzeb.

redukcja błędów

W momencie, gdy ręczne, monotonne i powtarzające się zadania zostają zautomatyzowane, ryzyko błędu ludzkiego spada do zera. Automatyzacja wprowadza standaryzację w całej architekturze informatycznej.

bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo informacji jest to ochrona informacji oraz know how przed licznymi zagrożeniami, w celu zapewnienia ciągłości pracy przedsiębiorstwa i dostępu do usług oraz minimalizowania ryzyka biznesowego i maksymalizacji zwrotu z inwestycji w rozwój środowiska biznesowego. Bezpieczeństwo informacji jest realizowane poprzez wdrażanie odpowiedniego systemu zabezpieczeń, które są nieustannie monitorowane i udoskonalone, w celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia awarii.

Ryzyko utraty informacji rośnie wraz ze zwiększeniem ilości przetwarzanych informacji i stosowaniem skomplikowanych technologii, jak również podczas zwiększania zatrudnienia. Podczas projektowania systemów IT często nie uwzględnia się wymagań bezpieczeństwa lub są one traktowane bardzo ogólnikowo.

Firma, która chce należycie zabezpieczyć swoje informacje powinna zastosować podejście systemowe, w ramach którego będzie zarządzać centralnie i kompleksowo posiadanymi aktywami.

Jeśli posiadasz serwer lub macierz, które wymagają stałego utrzymania i monitoringu, to jesteś na właściwej stronie. Napisz do nas, a my zaproponujemy szyte na miarę rozwiązanie.