• MH-info sp. z o.o. | Al. Tadeusza Rejtana 53A / 113, 35-326 Rzeszów, Polska
 • 17 77 07 220

Znasz już ESET Endpoint Encryption?

ESET Endpoint Encryption (dawniej DESLock+) to niezbędne w każdej firmie narzędzie, przeznaczone do szyfrowania danych, zapobiegające negatywnym skutkom wycieków danych.
ESET Endpoint Encryption jest intuicyjny w obsłudze i niewidoczny dla pracowników chronionego przedsiębiorstwa. Umożliwia szyfrowanie całych powierzchni dysków (FDE) oraz zabezpieczanie tylko wybranych plików, folderów czy wiadomości e-mail.

ESET Endpoint Enctryption, Wdrożenie oprogramowania ESET, bezpieczeństwo informatyczne, program antywirusowy ESET, polityka bezpieczeństwa, Rzeszów, Mielec, Stalowa Wola, Kielce, Lublin, Podkarpacie, Kraków, Warszawa, Wrocław, Katowice, Małopolska, Śląsk

Dlaczego warto wybrać ESET Endpoint Encryption?

NARUSZENIA DANYCH

Coraz częściej media donoszą o cyberatakach na firmy i instytucje rządowe. W tego typu sytuacjach, jeśli w zaatakowanych organizacjach nie stosowano szyfrowania danych, niemal pewnym jest, że prócz samego przełamania zabezpieczeń, doszło także do wycieku danych. Nie każda firma dostrzega niebezpieczeństwa związane z tego typu sytuacjami. Każde przedsiębiorstwo musi jednak mieć na uwadze, że posiada i przechowuje dane, które nie mogą zostać ujawnione, tj. dane osobowe, informacje dotyczące klientów czy pracowników. Wdrażając rozwiązanie szyfrujące w firmie, odczytanie danych przez nieuprawnioną osobę jest niemożliwe.

OCHRONA ZDALNYCH PRACOWNIKÓW

Praca zdalna oraz częste podróże pracowników stały się codziennością wielu współczesnych firm. Praca w biegu, w kawiarni, czy na lotnisku, zwiększa ryzyko zgubienia lub kradzieży firmowych komputerów lub nośników danych. To także wyzwanie dla firm, które zaczynają wymagać błyskawicznej możliwości odcinania pracownika zdalnego od kluczowych dla firmy danych, w sytuacji zwolnienia go z obowiązku świadczenia pracy.
W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań, ESET Endpoint Encryption pozwala zdalnie wyłączyć służbowego laptopa, blokując dostęp do firmowych danych. Wszystko to następuje w kilka sekund po nawiązaniu przez komputer połączenia z Internetem, bez konieczności zestawiania dedykowanego tunelu VPN

WYMOGI PRAWNE

Istnieją regulacje prawne, które wymagają od firm zabezpieczania swoich danych poprzez stosowanie rozwiązań szyfrujących. Do takich regulacji należą m.in. RODO, PCI-DSS, HIPAA, SOX oraz GLBA. Warto podkreślić, że rozwiązania szyfrujące przestały być dodatkiem do antywirusa, a stały się kluczowym zabezpieczeniem firmy i jej danych.

Im więcej pracowników zdalnych, tym większe ryzyko zgubienia lub kradzieży służbowych komputerów.

Rozwiązania szyfrujące przestały być dodatkiem do antywirusa, a stały się kluczowym zabezpieczeniem firmy i jej danych.
Wszystkie firmy posiadają wrażliwe dane, takie jak: listy klientów, poufne informacje i dane dotyczące sprzedaży.

ESET jest globalnym dostawcą oprogramowania zabezpieczającego komputery firm oraz użytkowników indywidualnych,
któremu zaufało niemal 5 milionów Polaków i ponad 110 milionów osób na świecie.

Zastosowanie ESET Endpoint Encryption?

Zapobiegaj naruszeniom danych

Media niemal codziennie donoszą o firmach, w których niepowołana osoba uzyskała dostęp do danych służbowych.

ROZWIĄZANIE

 • Chroń poufne dane z ESET Endpoint Encryption, szyfrując całe powierzchnie dysków (Full Disk Encryption).
 • Chroń komunikację zdalnych połączeń pracowników za pomocą dwuetapowego uwierzytelnienia.
 • Wymagaj dwuetapowego uwierzytelniania, by logować się do urządzeń zawierających
  poufne dane.

REKOMENDOWANE ROZWIĄZANIA

 • ESET Endpoint Encryption
 • ESET Secure Authentication

Kontroluj pracowników zdalnych

Firmy zatrudniające pracowników zdalnych, chcą zachować stałą kontrolę i bezpieczeństwo firmowych danych, szczególnie w sytuacji zwolnienia takiego pracownika lub zgubienia, czy kradzieży służbowego komputera.

ROZWIĄZANIE

 • Ogranicz dostęp do zasobów firmy przez wdrożenie dwuetapowego uwierzytelnienia.
 • Wykorzystaj funkcję zdalnego blokowania, by chronić zgubione lub skradzione urządzenia.
 • W przypadku zwolnienia pracownika skorzystaj z możliwości zdalnego blokowania dostępu pracownika do urządzenia i firmowych danych.

REKOMENDOWANE ROZWIĄZANIA

 • ESET Endpoint Encryption
 • ESET Secure Authentication

Zapobiegaj wyciekowi danych

W każdej firmie pracownicy korzystają z nośników wymiennych, w celu przenoszenia danych z jednego komputera na drugi. Nie każda firma ma jednak możliwość sprawdzenia, czy firmowe dane pozostają wyłącznie na urządzeniach firmowych i czy nie są wynoszone poza organizację.

ROZWIĄZANIE

 • Zaszyfruj nośniki wymienne, by zapobiec potencjalnemu wyciekowi danych.
 • Ogranicz dostęp do nośników wymiennych, nadając stosowne uprawnienia tylko wybranym pracownikom.

REKOMENDOWANE ROZWIĄZANIA

 • ESET Endpoint Encryption

Funkcjonalności ESET Endpoint Encryption

Szyfrowanie całych powierzchni dysków (FDE), plików/folderów, nośników USB oraz wiadomości e-mail.
Łatwe wysyłanie i odbierania szyfrowanych wiadomości e-mail, a także szyfrowanie załączników, bezpośrednio w programie Outlook.
Szyfrowanie całycESET Endpoint Encryption spełnia standard szyfrowania FIPS 140-2, wykorzystując 256-bitowy algorytm szyfrujący AES.h powierzchni dysków (FDE), plików/folderów, nośników USB oraz wiadomości e-mail.
Pełna kontrola nad licencjami i funkcjami oprogramowania, politykami bezpieczeństwa i kluczami szyfrującymi.
Obsługa systemu operacyjnego Microsoft® Windows® 10, 8, 8.1, w tym UEFI i GPT, 7, Vista, XP SP 3; Microsoft Windows Server 2003-2012; Apple iOS.
Możliwość tworzenia bezpiecznego, zaszyfrowanego zasobu na danym komputerze oraz zaszyfrowanej kopii całego drzewa katalogów z plikami.
Jeśli potrzebujesz wdrożenia  ESET Endpoint Encryption, bądź masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami.